L-arginina a męska potencja

L-arginina jest to jeden z najważniejszych leków i suplementów diety na zaburzenia potencji. Substancja ta doskonale wpływa na męskie funkcje seksualne i jest bardzo cenionym składnikiem takich środków.

Czym jest l-arginina?

L-arginina (kwas 2-amino-5guanidynowalerianowy) to związek chemiczny, który należy do grupy aminokwasów białkowych pochodzenia roślinnego. Co ważne, substancja ta jest obecna naturalnie w ludzkim organizmie, aczkolwiek konieczne okazuje się jej dostarczanie od zewnątrz, aby zadbać o jej prawidłowy poziom. Można uzupełnić jej zbyt małą ilość poprzez sięganie po produkty spożywcze bogate w l-argininę czy też suplementy diety z tym kwasem.

L-arginina odgrywa bardzo ważną rolę w organizmie, gdyż:

  • stymuluje produkcję hormonu wzrostu
  • zwiększa masę mięśniową
  • pozbywa się z organizmu szkodliwego amoniaku, w tak zwanym cyklu mocznikowym
  • zwiększa produkcję tlenku azotu
  • zwiększa produkcję spermy i odpowiada za ruchliwość plemników
  • zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia zakrzepów oraz udarów

Jej działanie cenione jest przez osoby ćwiczące, ponadto używa się ją jako środek w profilaktyce chorób układu sercowego. Dla mężczyzn jest to niezwykle istotny składnik, gdyż prowadzi do zwiększenia płodności, ponadto stymuluje syntezę tlenku azotu, a więc pomaga w uzyskaniu dobrego jakościowo wzwodu.

L-arginina a męska potencja

Potencja jest to zdolność do odczuwania oraz przeżywania reakcji seksualnych, w tym także wzwodu. Erekcja opiera się na usztywnieniu oraz powiększeniu penisa i wynika z wieku skomplikowanych procesów, jakie muszą zajść w organizmie. Procesy te dotyczą układu nerwowego, hormonalnego i naczyniowego. Nie bez znaczenia są również stan psychiczny danej osoby. Najważniejszym związkiem chemicznym, bez którego niedojdzie do erekcji, jest tlenek azotu. Do jego produkcji dochodzi w autonomicznych zakończeniach nerwowych ciał jamistych prącia w wyniku grupy aminowej z cząsteczek argininy. Następnie dochodzi do połączenia tlenku azotu z receptorami enzymy cyklazy guanylowej, stymulując ją do syntezy cGMP. To substancja, która doprowadza do rozkurczu mięśniówki naczyń krwionośnych, dzięki czemu krew bez problemu dopływa do ciał jamistych prącia. W ten właśnie sposób mężczyzna uzyskuje upragnioną erekcję. Zapewnienie organizmowi dużej dawki l-argininy pomoże zwiększyć skuteczność mechanizmów doprowadzających do erekcji.

Jak dawkować l-argininę w celu polepszenia erekcji?

Producenci mają różne zalecenia co do dawkowania tej substancji, jednakże należy mieć na uwadze, iż produkty dostępne na rynku mogą zawierać różne substancje czynne. Ilość i rodzaj danych substancji wpływa na polecany sposób przyjmowania danego produktu. Producenci takich preparatów podkreślają to, iż suplementy diety zawierające w składzie l-argininę nie mogą nigdy zastąpić produktów żywnościowych, które stanowią naturalne źródło tego niezwykle istotnego aminokwasu.

Takie suplementy są jedynie sposobem na uzupełnienie poziomu l-argininy i zapewnienie organizmowi zwiększonej jej dawki, niezbędnej do uzyskania erekcji. Ponadto, nie powinno się nigdy przekraczać zalecanych przez producenta dawek. Przyjmowanie zbyt dużej ilości tego aminokwasu, może wywołać skutki uboczne. Przedawkowanie l-argininy może prowadzić do wzrostu poziomu glukozy we krwi, co jest niezwykle niebezpiecznym zjawiskiem dla osób chorych na cukrzycę. Warto pamiętać, że dzienne zapotrzebowanie organizmu na l-argininę wynosi od 3 do 6 gramów.

W jakich produktach spożywczych można znaleźć l-argininę?

L-argininę warto przyjmować przez spożywanie produktów bogatych właśnie w ten aminokwas. Suplement może być jedynie uzupełnieniem diety, która będzie zdrowa i odpowiednio zbilansowana. L-arginina znajduje się w różnych produktach żywieniowych, takich jak: mięso wołowe, sezam, orzechy włoskie, słonecznik, soczewica, migdały, orzechy ziemne, orzechy laskowe, łosoś, kasza gryczana, płatki owsiane, jajka, chleb żytni, bułki pszenne, mleko, szpinak. L-arginina okazuje się niezbędnym aminokwasem dla polepszenia męskiej potencji i z pewnością warto zadbać o jej odpowiednią podaż.

Więcej informacji na temat dysfunkcji seksualnej na stronie https://viagra.edu.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *